29.9.2017 - Děkanský den

Média a opozice v současném Rusku – prof. Strovsky

10.11.2016 18:00

Katedra politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE zve na přednášku v rámci cyklu Politologických VŠEstranností.

Média a opozice v současném Rusku

Hostem bude Dmitry Strovsky (Ural Federal University, Ekaterinburg, Russia)

KDY? čtvrtek, 10. listopadu 2016

KDE? místnost RB 212

Přednáška i diskuze budou v anglickém jazyce.

O médiích a opozici v současném Rusku bude mluvit host prof. Dmitry Strovsky z Uralské federální univerzity. Prof. Strovsky se dlouhodobě odborně věnuje médiím. Působil mimo jiné v Center for Journalism Studies, University of Wales, kde také napsal svou disertační práci. V současné době působí prof. Strovsky na katedře žurnalistiky Uralské federální univerzity v ruském Jekatěrinburgu, kde přednáší například kurzy, zabývající se historickým vývojem ruské žurnalistiky či rolí žurnalistiky v rámci systému politické kultury. V zahraničí vyučoval na univerzitách v USA, Finsku, Švédsku, ale i v dalších zemích.

Media and opposition in Russia - plakát