1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

10.9.2018 09:00 - termín SZZ a obahjob na KPOL

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

Přednáška o protikorupčních opatřeních v ČR

23.2.2018 12:45

Katedra politologie FMV VŠE srdečně zve na přednášku a následnou diskusi na téma:

Monitoring protikorupčních opatření v České republice

Hostem bude JUDr. Ondřej Vondráček, Ph.D., LL.M.

Moderuje prof. PhDr. Vladimíra Dvořáková, CSc. (KPOL), spoluautorka Protikorupčního barometru

KDY: v pátek 23. února 2018 od 12:45 do 14:15

KDE: VŠE, Rajská budova, místnost: RB 213

Akce proběhne v rámci výuky předmětu „2PL524 Prevence korupce při hospodaření s veřejnými prostředky“. Předmět je součástí vedlejší specializace 2RP Lobbing a rozhodovací procesy.

Ondřej Vondráček vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, College of Europe v Bruggách (Belgie) a Institut politických věd v Paříži. V současné době působí v Evropské komisi, kde připravuje legislativu v oblasti vnitřního trhu a ochrany spotřebitele. Zabývá se rovněž problematikou cenných papírů a anonymních korporátních struktur společností. Je spoluautorem knihy „Korupce jako parazit – návod, jak ji porazit“ a významě se také podílí na projektu „Protikorupční barometr“, jehož cílem je poskytnout jednoduchý a srozumitelný prostředek monitorující a hodnotící, zda se s korupcí v České republice něco dělá či nikoli. Na projetku Protikorupčního barometru spolupracují také akademičtí pracovníci a studenti Katedry politologie Fakulty mezinárodních vztahů VŠE. Více informací najdete na http://www.protikorupcnibarometr.cz/.