1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

Jak na EU? Možnosti stáží v Bruselu

9.5.2018 18:00

Katedra politologie FMV VŠE a Klub mladých politologů zvou na přednášku a následnou diskusi na téma:

Jak na EU? Možnosti stáží v Bruselu

Vystoupí Monika Šamová a Klára Votavová

KDY: ve středu 9. května 2018 od 18:00

KDE: VŠE, Rajská budova, místnost: RB 103

Dejte nám vědět, zda přijdete, abychom zajistili adekvátní místnost – FB akce ZDE

Monika Šamová studovala na právnické fakultě Masarykovy univerzity a na University of Warsaw. Dva roky působila v Parlamentním institutu Kanceláře Poslanecké sněmovny PCR, kde se věnovala právní komparatistice a v současnosti působí v oblasti mezinárodní ochrany lidských prav jako právnička Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupovaní před Evropským soudem pro lidská rpáva. V letech 2017-2018 absolvovala Blue Book stáž na DG EMPL v Evropské komisi v Bruselu, kde se v rámci odboru Working conditions mimo jine podílela na přípravě návrhu směrnice o předvídatelných a transparentních pracovních podmínkách.

Klára Votavová vystudovala mezinárodních vztahy a evropská studia na Masarykově univerzitě a evropská studia v nizozemském Maastrichtu. V Bruselu absolvovala stáže v konzultační společnosti KEA European Affairs, v Evropském parlamentu u europoslankyně Michaely Šojdrové a nakonec v Evropské komisi v Research Executive Agency, která přiděluje výzkumné granty. Během pobytu v Bruselu ji zaujala mediální a digitální politika. Byla hlavní organizátorkou workshopu Tackling Fake News v Evropské komisi a k tématu mediální a internetové regulace se vyjadřuje i v českých médiích.